30 „страшни“ и урнебесни исповеди на палави мачки

Мачките се нежни и убави животни, обожавани од многумина, но некогаш знаат да бидат бељаџии и да направат вистинска пакост. Сите кои чуваат мачка дома ќе сочувствуваат со сопствениците на овие палави миленици. Погледнете ги овие 30 урнебесни исповеди кои ќе ве насмеат до солзи.

30 „страшни“ и урнебесни исповеди на палави мачки

„4 (пречкртано) 0 дена откако донесов мртов гуштер дома.“

30 „страшни“ и урнебесни исповеди на палави мачки

„Се викам Понд. Изедов 10 страни стручен труд, 20 минути пред да ѝ истече крајниот рок на мама.“

30 „страшни“ и урнебесни исповеди на палави мачки

„Ја отворам рибината храна и ја јадам кога нема никој. Мама вели дека ми треба рехабилитација, но јас велам не, не, не.“

Погледнете ги и останатите урнебесни признанија.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

  1. Англист Reply

    Ели, to hump a blanket не значи да го подигаш ќебето со заби – далеку од тоа, а ти како филолог треба да го знаеш тоа веќе, па ако е преексплицитно да се преведе буквално, да му најдеш попристојна замена 🙂

Остави коментар