Направете сами: Шик елече од обична памучна маица

Доколку наидете на стари класични маици чија ткаенина е сè уште во добра состојба, не фрлајте ги – искористете ги за да направите шик асиметрични елечиња кои можете одлично да ги комбинирате со тесни маички и со кошули.
Датум: 02 сеп 2014
, Автор:

Многу, многу добра преработка на „The Way You Make Me Feel“ од Мајкл Џексон

Девојката е едноставно премногу талентирана. За да ја создаде мелодијата се служи со кул музички гаџет со кој ги снима и повторува звуците кои потоа ги користи како подлога, а кога ќе ѝ го слушнете гласот, ќе ви затрепери целото тело.
Датум: 02 сеп 2014
, Автор:

Случајно откриена нова теорија за Стоунхенџ

Многу археолози долго време тврдеа дека камењата Стоунехџ некогаш претставувале полн круг. Сега конечно се откриени докази кои се во прилог на оваа теорија.
Датум: 02 сеп 2014
, Автор:

Сексизам: Илустрации на најпознатите стереотипи за мажите vs. жените

Новиот проект на Јанг Лиу, насловен „Man Meets Woman“ вклучува едноставни зелено-розови илустрации кои ги потенцираат разликите помеѓу мажите и жените и нивните улоги во модерното време.
Датум: 02 сеп 2014
, Автор:

Толкување на стрелките на часовникот

Погледнете на часовникот и дознајте што ви кажуваат стрелките, освен времето. Кога ќе видиме поклопени стрелки често велиме дека некој мисли на нас. Но, да не ги занемаруваме и останатите поконкретни значења на стрелките.
Датум: 02 сеп 2014
, Автор:

7 знаци дека НЕ сте еден за друг

Ова се 7 знаци кои покажуваат дека не сте еден за друг и залудно трошите време градејќи врска која во основа не функционира добро.
Датум: 02 сеп 2014
, Автор:

Тест: Изберете облик и откријте за која професија сте родени

Тестот на д-р Сузан Делингер ќе ви помогне да откриете нешто повеќе за себе и за работата со која (ќе) се занимавате.
Датум: 02 сеп 2014
, Автор:

18 работи кои треба да си ги кажете секое утро

Ова се 18 мисли со кои треба да го почнувате секој нов ден за денот да ви биде поуспешен и понадежен од самиот почеток.
Датум: 02 сеп 2014
, Автор:

Болки во грбот: 20 совети кои ќе направат болката да исчезне

4 од 5 жени страдаат од големи болки во грбот и поради тоа мораат да одат на лекар. Тоа значи дека ако сте жена, постојат 80% шанси да бидете жртва на повреди на грбот.

Што се случува со вашиот мозок кога пиете кафе?

Погледнете како кофеинот го стимулира создавањето на адреналинот и го спречува вашиот мозок да го впива допаминот, а со тоа ве одржува во одлично расположение...