Многу, многу добра преработка на „The Way You Make Me Feel“ од Мајкл Џексон

Многу, многу добра преработка на „The Way You Make Me Feel“ од Мајкл Џексон

Девојкава е едноставно премногу талентирана. За да ја создаде мелодијата се служи со кул музички гаџети со кои ги снима и повторува звуците кои потоа ги користи како подлога, а кога ќе ѝ го слушнете гласот, ќе ви затрепери целото тело.

mnogu-mnogu-dobra-prerabotka-na-the-way-you-make-me-feel-od-majkl-dzhekson-kafepauza.mk

Интересна е и како појава, седната во опуштена варијанта со нејзините кучиња на креветот, но пред сè е фантастична за слушање. Таа е како ангелска женска верзија на поп легендата.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар