Толкување на стрелките на часовникот

Толкување на стрелките на часовникот

Погледнете на часовникот и дознајте што ви кажуваат стрелките, освен времето. Кога ќе видиме поклопени стрелки на часовникот често велиме дека некој мисли на нас. Но, да не ги занемаруваме и останатите поконкретни значења кои ги имаат стрелките. Кога стрелките се поклопени некој ве сака, додека се раширени, некој ве посакува.

tolkuvanje-na-strelkite-na-chasovnikot-kafepauza.mk

Прво толкување:

00.00 – Саканата личност многу ве посакува.
01.01 – Некој со кого сте сака да има секс со вас.
02.02 – Саканата личност никогаш нема да ве заборави.
03.03 – Мисли на вас.
04.04 – Се заљубил/а во вас на прв поглед.
05.05 – Си игра со вас.
06.06 – Ја сака вашата насмевка.
07.07 – Сака нешто да ви каже, но не може.
08.08 – Заљубен/а е.
09.09 – Сака да биде со вас.
10.10 – Ужива во вашиот изглед.
11.11 – Денес ви е среќен ден.
12.12 – Ќе ѝ се вратите на старата љубов.
13.13 – Пати заради вас.
14.14 – Ве очекува среќа
15.15 – Љубоморен/на е.
16.16 – Не сте достојни за него/неа.
17.17 – Ќе патите.
18.18 – Ги сака вашите очи.
19.19 – Нешто крие од вас.
20.20 – Секогаш ќе ве памети.
21.21 – Опасност.
22.22 – Утре ќе бидете среќни.
23.23 – Ве сака во кревет.

2-tolkuvanje-na-strelkite-na-chasovnikot-kafepauza.mk

Второ толкување:

01.01 – Претстои болест.
02.02 – Ќе сретнете драга личност.
03.03 – Многу ве сака.
04.04 – Никогаш нема да ве заборави.
05.05 – Ќе се заљуби во вас.
06.06 – Ќе се смирите.
07.07 – Ве изневерува.
08.08 – Љубоморен/на е.
09.09 – Телефонски повик.
10.10 – Некој сака да ве види.
11.11 – Некој со руса коса ве сака.
12.12 – Секс.
13.13 – Ве сака некој со темна коса.
14.14 – Сака да го бакнете.
15.15 – Сака нов почеток.
16.16 – нешто ќе се случи помеѓу вас.
17.17 – Бакнеж.
18.18 – Долго ќе бидете заљубени.
19.19 – Некој ве сака, но вие не го забележувате тоа.
20.20 – Ве чека.
21.21 – Ѝ се допаѓате на личноста на која мислите.
22.22 – Ќе го/ја видите.
23.23 – Ќе ве покани да излезете.
00.00 – Го/ја сака вашиот/ата пријател/ка.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар