ТикТок трикови за целосна преобразба на обичната маица со прерамки

ТикТок трикови за целосна преобразба на обичната маица со прерамки

Ако ја сакате модата, големи се шансите да сакате да експериментирате со комбинациите. За среќа, сезоната лето 2021 носи нови трендови, но и трансформации на старите безвременски парчиња облека. Сигурно сте забележале дека во повеќето случаи, модните трендови ги диктира генерацијата Z, а најновиот тренд, сè поприсутен на TikTok, е преобразбата на обичната маица со прерамки.

Играјте си со прерамките

@kristinakacheeva1,2, or 3? #stylehacks #fashionhacks #styletips #hack #hacks #clothinghacks #girlhacks #girltips #fyp #foryou #styleideas #diy #diyhacks #diyfashion

♬ like that slowed – ❥𝐯𝐡𝐬𝐛𝐮𝐧𝐧𝐲

Направете топ

@kristinakacheevaHave you tried this hack? #hack #fashionhacks #styletips #90saesthetic #hacks #stylehack #clothinghacks #diyhacks #girlhacks #girltips #diy #fyp

♬ Unlock it (Lock It) [Jeff Prior Mix] – Charli XCX

Здолниште од маица

@kristinakacheevaTank Top Hack #stylehacks #lifehack #clothinghacks #girlhacks #diy #diyprojects #lookbook #styletips #diyfashion #hack #hacks #fashionhacks #girltips

♬ original sound – Darius 💛

Откријте го грбот

@kristinakacheevaDIY Open-back Top #stylehacks #fashionhacks #lookbook #tipsandtricks #diyfashion #diyprojects #clothinghacks #hacks #hack #diy #diyhacks #girlhacks

♬ deja vu – Olivia Rodrigo

Погледнете кои се 7-те модни неуспеси што генерацијата Z ги врати во живот.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар