Најголемите секс рекорди

Најголемите секс рекорди

Најголемиот забележан пенис во мирување е долг околу 24 см, а оној кој го држи рекордот во ерекција има должина од околу 35 см, додека кај жените, најјака е вагината која може да подигне дури 14 килограми. Ова се Гинисови рекорди за секс.

man in white underwear

1. Најголемиот пенис во опуштена состојба е долг 24,13 см.

2. Најголемиот пенис во ерекција е долг 34,29 см.

3. Најсилната вагина на светот може да подигне 14 килограми.

4. Најголемите природни гради во светот се со број 102 ZZZ, односно 2,5 м обем и 50 кг тежина.

5. Рекордот во најдолгото бакнување го држи парот кој се бакнувал вкупно 58 часа, 35 минути и 58 секунди непрекинато.

6. Рекордот во исфрлање сперма го држи маж чие семе одлетало на далечина од 5,4 метри.

7. Најголемата измерена брзина на сперма изнесува 68,7 км/час.

8. Рекордот во најдолгата мастурбација без прекин изнесува 9 часа и 58 минути.

9. Најмногу сексуални партнери во 24 часа имала порно глумицата која имала секс со 919 мажи, менувајќи ги во просек на секои 94 секунди.

10. Најдолгото бакнување кола изнесува 32 часа.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. Acika Reply

    Najgolem e 48cm

    • Кафе пауза Reply

      Тој сѐ уште не е впишан во Гинисовата книга на рекорди. 🙂

Остави коментар