Куќа совршена за квалитетен зимски одмор

Куќа совршена за квалитетен зимски одмор

Деновиве сме доста изложени на стрес и има ретки ситуации во кои можеме целосно да се опуштиме, а многумина имаат тешкотии со спиењето, што го отежнува исполнувањето на секојдневните обврски и враќањето на рутината. Одморите се нешто што навистина ни треба во овие моменти, а оваа прекрасна куќа во Хрватска нуди релаксација дури и со самото гледање на нејзините фотографии!

Освен волшебните природни убавини, можете да најдете прекрасни куќи кои гарантираат одличен одмор на прв поглед. Вистински пример за ова е куќата Каса Нубе, лоцирана во Горски котар во Хрватска. Оваа куќа е украсена со многу модерен дизајн и се простира на два спрата, а она што ѝ дава впечаток на луксуз е застаклениот преден дел, поради што можете да уживате во прекрасниот поглед на планината во секое време. Исто така, има бар, спа и велнес-центар и вклучува 3 спални соби, опремена кујна и бања со спа-бања, а најмладите ќе уживаат во детското игралиште. Времето можете да го поминете пред топол оган со книга во рака, да се релаксирате во еден од достапните третмани во самата куќа или во активности на отворено, како што се возење велосипед или долги прошетки. Можеби нема да можете да отидете оваа зима, но планирајте да ги пакувате куферите за следната!

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Vacation Home Rental (@casa_nube)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Vacation Home Rental (@casa_nube)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Vacation Home Rental (@casa_nube)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Vacation Home Rental (@casa_nube)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Vacation Home Rental (@casa_nube)

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Vacation Home Rental (@casa_nube)

Прочитајте и за ова прекрасно природно езеро на чие дно се најдоа секакви богатства.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар