Дали можете да го забележите мистериозното лице помеѓу овие две куќи?

Дали можете да го забележите мистериозното лице помеѓу овие две куќи?

Оваа фотографија од мистериозното лице кружи низ социјалните мрежи и е направена на 31 јули. Некои луѓе велат дека тоа е добар знак и дека изгледа како девојка со брановидна коса. Други не можеле да го пронајдат лицето дури еден час. Дали вие го гледате?

Дали можете да го забележите мистериозното лице помеѓу овие две куќи?

Некои корисници на Твитер споделија дека тие најчесто гледаат фигури на небото. Сигурно на секој му се има случено да погледне во облаците, а тие да изгледаат како брод, разни животни или ангели.

Обидете се да го пронајдете сладоледот на стапче за помалку од 10 секунди.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар