Сладок предизвик: Пронајдете го сладоледот на стапче за помалку од 10 секунди

Сладок предизвик: Пронајдете го сладоледот на стапче за помалку од 10 секунди

Конечно можете да уживате во вистинското лето, така што овој сладок предизвик е идеален за овој период. Обидете се да го најдете сладоледот на стапче колку што е можно побрзо. Дали ќе успеете да го пронајдете за помалку од 10 секунди?

Сладок предизвик: Пронајдете го сладоледот на стапче за помалку од 10 секунди

Ако сè уште не можете да го најдете сладоледот, погледнете го решението.

  • Решение:

    Сладок предизвик: Пронајдете го сладоледот на стапче за помалку од 10 секунди

Обидете се да ги пронајдете скриените предмети и во овие 15 загатки.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар