25 мај 2021 | Кафе пауза

Каладиум е украсно растение што се вклопува во секој ентериер

Ова растение се вклопува во секој ентериер и бара добро осветлено место без директна сончева светлина.

Кога треба да пиете топла, а кога ладна вода ако сакате да ослабите?

Со цел телото да функционира нормално, доволната количина вода е од голема важност за циркулацијата на крвта и за работата на цревата.

Рецепт за вкусна чоколадна пита со лешници

Кога станува збор за чоколадо во комбинација со лешници, очигледно е дека ќе биде нешто многу вкусно.

Срушете го рекордот: Пронајдете ја крофната во базенот за помалку од 30 секунди

На повеќето луѓе им била потребна речиси половина минута за да ја најдат крофната, а дали вие можете да го срушите тој рекорд?