Срушете го рекордот: Пронајдете ја крофната во базенот за помалку од 30 секунди

Срушете го рекордот: Пронајдете ја крофната во базенот за помалку од 30 секунди

Сосема е нормално да најдете душек или костим за капење во базенот, во овој базен има и крофна. На повеќето луѓе им била потребна речиси половина минута за да ја најдат, а дали вие можете да го срушите тој рекорд?

Срушете го рекордот: Пронајдете ја крофната во базенот за помалку од 30 секунди

Ако сè уште не можете да ја најдете крофната, погледнете го решението.

  • Решение:

    Срушете го рекордот: Пронајдете ја крофната во базенот за помалку од 30 секунди

Обидете се да ги пронајдете скриените предмети во овие забавни пролетни загатки.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар