Пронајдете ги скриените предмети во овие забавни пролетни загатки

Пронајдете ги скриените предмети во овие забавни пролетни загатки

Една компанија решила да креира неколку пролетни и забавни, но збунувачки загатки за да ја спречи монотонијата за време на карантинот.

Дали можете да ги пронајдете скриените предмети во овие две забавни загатки? Во едната треба да го пронајдете скриениот молив, а во другата скриените ракавици.

Пронајдете го моливот

Пронајдете ги скриените предмети во овие забавни загатки

  • Решение:

    Пронајдете ги скриените предмети во овие забавни загатки

Пронајдете ги ракавиците

Пронајдете ги скриените предмети во овие забавни загатки

  • Решение:

    Пронајдете ги скриените предмети во овие забавни загатки

Пробајте да ја пронајдете и балерината меѓу фламингата.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар