Загатка: Дали можете да ја пронајдете балерината меѓу фламингата?

Во време во кое на сите ни е потребна ментална стимулација, Интернет платформите објавуваат различни видови забавни видеа, тестови и загатки за побрзо да ни помине времето. Ако сте љубители на розовата боја, имаме одлична загатка за вас!

Меѓу ова јато фламинга има една балерина. Трикот, секако, лежи во фактот дека нејзиниот фустан е во иста боја како бојата на птиците, неговите фалти се исти како крилјата, а русата коса на балерината е во иста боја како бојата на клуновите. Доволно е да се каже дека таа се вклопува прилично добро.

Загатка: Дали можете да ја пронајдете балерината меѓу фламингата?

Помош: Не барајте во горната половина на сликата.

  • Решение:

    Загатка: Дали можете да ја пронајдете балерината меѓу фламингата?

Пробајте да ја пронајдете и пчелата меѓу цвеќињата.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, книгите на Стивен Кинг, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар