Загатка: Пронајдете ја пчелата меѓу цвеќињата

Загатка: Пронајдете ја пчелата меѓу цвеќињата

Унгарскиот уметник Дудолф ужива во создавањето загатки, а овојпат реши да ви го привлече вниманието со симпатични цвеќиња и со една мала пчела. Погледнете ја фотографијата и обидете се да ја пронајдете пчелата за помалку од една минута.

Загатка: Пронајдете ја пчелата меѓу цвеќињата

Ако сè уште не можете да ја пронајдете пчелата, погледнете го решението.

  • Решение:

    Загатка: Пронајдете ја пчелата меѓу цвеќињата

Погледнете ја и оваа загатка и проверете колку време ви е потребно за да го пронајдете часовникот што покажува различно време.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар