Загатка: Колку време ви е потребно за да го пронајдете часовникот што покажува различно време?

Загатка: Колку време ви е потребно за да го пронајдете часовникот што покажува различно време?

Оваа загатка се состои од многу џебни часовници што покажуваат пет минути до полноќ. Меѓу нив е и еден што покажува погрешно време. Според креаторите на загатката, рекордот за пронаоѓање на погрешниот часовник е девет секунди. Дали вие можете да го пронајдете за пократко време?

Загатка: Колку време ви е потребно за да го пронајдете часовникот што покажува различно време?

Ако сè уште не можете да го пронајдете часовникот, погледнете го решението.

  • Решение:

    Загатка: Колку време ви е потребно за да го пронајдете часовникот што покажува различно време?

Решете ја и оваа загатка и обидете се да ги пронајдете овцата што спие и кучето што го чува стадото.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар