Времето на раѓање ја одредува личноста: Ако сте родени наутро, вие сте неверојатни!

Времето на раѓање ја одредува личноста: Ако сте родени наутро, вие сте неверојатни!

Времето кога сте родени може да влијае на вашиот биоритам. Ако сте родени во текот на ноќта, кога нема светлина, тогаш таа е почетокот на вашите активности што значи дека сте вечерен тип на личност.


Времето на раѓање ја одредува личноста: Ако сте родени наутро, вие сте неверојатни!

За луѓето родени во раните утрински часови, тоа може да има екстремен ефект врз развојот на нивната личност.

Да речеме дека овие луѓе се будат рано, подготвени да направат 100 чуда веднаш штом се разбудат. Децата кои се раѓаат во раните утрински часови имаат полош сон и во просек спијат околу 45 минути пократко од децата родени во подоцните часови.

Исто така, бебињата родени со помала тежина во просек се будат 40 минути порано од другите.

Луѓето родени наутро се многу поздрави од оние родени во доцните часови. Оние што се родени ноќе или по зајдисонце се склони кон депресија и проблеми со расположението. Но, исто така, ноќните типови на луѓе се покреативни. Иако несоницата може да биде погубна за некои личности, истражувањата покажале дека луѓето кои страдаат од неа се поекстравагантни.

Оние што се родени со изгрејсонцето се попродуктивни и помалку импулсивни. Тие се совршени за канцелариска работа.

Можеби сакате да прочитате и кои се последиците доколку спиете помалку од 6 часа?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Смислата на животот ја бара преку уметноста и креативноста. Пишувањето е нејзино секојдневие.

Поврзани содржини

Остави коментар