Фотографии од среќни и горди ракуни кои позираат до нивните уметнички дела

Фотографии од среќни и горди ракуни кои позираат до нивните уметнички дела

Кога некој ќе зборува за ракуни, секогаш мислиме на бесни суштества кои шетаат низ ѓубрето, но овие ракуни ќе ни докажат дека тоа не е така. Пајпер, Чето и Тито се три ракуни кои се спасени од улиците, а сега започнаа успешна кариера во уметноста.

Фотографиите во продолжение се забавни, а истовремено и прекрасни, а веруваме и дека ќе ви го разубават денот.

Фотографии од среќни и горди ракуни кои позираат до нивните уметнички дела

Фотографии од среќни и горди ракуни кои позираат до нивните уметнички дела

Фотографии од среќни и горди ракуни кои позираат до нивните уметнички дела

Фотографии од среќни и горди ракуни кои позираат до нивните уметнички дела

Фотографии од среќни и горди ракуни кои позираат до нивните уметнички дела

Фотографии од среќни и горди ракуни кои позираат до нивните уметнички дела

Фотографии од среќни и горди ракуни кои позираат до нивните уметнички дела

Фотографии од среќни и горди ракуни кои позираат до нивните уметнички дела

Фотографии од среќни и горди ракуни кои позираат до нивните уметнички дела

Фотографии од среќни и горди ракуни кои позираат до нивните уметнички дела

Погледнете ги и овие 20 симпатични фотографии од мачки со своите мали мачиња.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар