Чудесна мелодија што ве штити од болести така што ги исфрла токсините од телото и душата

Чудесна мелодија што ве штити од болести така што ги исфрла токсините од телото и душата

Постојано читаме и слушаме дека е важно да го ослободиме телото од токсини кои се таложат во него како резултат на нездравиот начин на живеење, уморот, индустриски произведената храна и слично. Сигурно и сте наишле на многу диети за детоксикација коишто ветуваат исфрлање на токсините за само еден ден. Но, дали сте знаеле дека телото може да се прочисти и со помош на звуци? Пробајте, нема што да изгубите. Ако ништо друго, барем ќе добиете пријатно и едноставно искуство.

Видеото во продолжение содржи фреквенција којашто му помага на човечкото тело при отстранувањето на токсините. Оваа фреквенција се темели на работата на д-р Ројал Рејмонд Рајф. Тој се смета за изумителот на специјална фреквенција која лечи многу болести на телото, вклучувајќи ги и оние за кои сè уште се бара медицински лек.

Мелодијата содржи и Шуманова резонанса (7.83 Hz), вибрациската фреквенција на Земјата која помага при обновувањето на клетките додека телото се ослободува од токсините.

Ја пробавте? Што мислите за ефектот? Дали почувствувате нешто додека ја слушавте оваа чудесна мелодија или пак, сметате дека таа едноставно не функционира? Пишете ни сè за вашето искуство во коментарите подолу.

Во меѓувреме, слушнете ја и песната која го намалува стресот за 65%.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар