Неверојатни фотографии за натпреварот на National Geographic Traveler 2012

Неверојатни фотографии за натпреварот на National Geographic Traveler 2012

Преку 12,000 прекрасни фотографии се натпреваруваат во изборот организиран од страна на National Geographic Traveler 2012. Фотографиите кои пристигнуваат од секаде во светот се поделени во следниве категории: Патувачки портрети; Надворешни сцени; Значење на определено место и Спонтани моменти. Ова се нашите фаворити:

Лава бакнеж

Збогум стар пријателе

Прелетување помеѓу Арктичка ледена карпа

Спиралните скали во Музејот во Ватикан

Фамилија

Под мразот

Танцот на прашината

Поглед од Бурџ Халифа

„Што се случува?“

Човек – виножито

Лупини

Знаат ли ноевите да танцуваат кан-кан?

Загубени во времето – прастара шума

Осамен

Бура проследена со блесок на молња

Внатре во ледена пештера

Лица бакнати од сонцето

Сурфање под водаБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

Остави коментар