17 илустрации што покажуваат што значи да се биде мајка

17 илустрации што покажуваат што значи да се биде мајка

Росер Матас е илустратор и личност која многу добро знае што значи да се биде мајка, па го искористила сопственото искуство како инспирација за да го илустрира мајчинството на едноставен, искрен и забавен начин. Да се биде мајка е навистина голем предизвик, а овие илустрации ќе ве охрабрат и ќе ви покажат дека не сте сами во ова.

1. „Јасно е што сака, па и покрај тоа што не зборува, јасно кажува што сака.“

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Roser Matas (@rosermatas) on

2. Кога ви недостасуваат вашите сакани

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Roser Matas (@rosermatas) on

3. Покажувањето кон работите што ги сака станува навика

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Roser Matas (@rosermatas) on

4. „Понекогаш, менувањето пелена е борба.“

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Roser Matas (@rosermatas) on

5. „Многу рано наутро, неговата енергија е пропорционална со нашата поспаност.“

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Roser Matas (@rosermatas) on

6. „Бебето набљудува и експериментира, сè додека не идентификува нешто што може да се јаде и не открие каде му е устата.“

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Roser Matas (@rosermatas) on

7. „Пелените се одличен изум. Јас сум навистина благодарна за нивното постоење, но за да ја извадите првата пелена од пакетот, потребен ви е кран!“

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Roser Matas (@rosermatas) on

8. „Кога се обидувате да го нахраните вашето дете, а тоа сака да експериментира со текстурите, боите, вкусовите и допирите.“

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Roser Matas (@rosermatas) on

9. „Сфатив дека претерано се обидувам да ги контролирам работите, многу е полесно да бидете несовршени.“

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Roser Matas (@rosermatas) on

За повеќе илустрации продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар