Факти за Бијонсе кои сигурно не сте ги знаеле

Факти за Бијонсе кои сигурно не сте ги знаеле

Бијонсе e обожавателка на еден британски супермодел, има Гинисов рекорд и уште неколку факти кои сигурно не сте ги знаеле.

1. Има мешано потекло

Таткото на Бијонсе е со афроамериканско потекло и е роден во Тексас. Нејзината мајка е родена исто така во Тексас, но има африканско, американско, ирско и француско потекло.

Факти за Бијонсе кои сигурно не сте ги знаеле

2. Таа е голема обожавателка на Битлси

Кога била мала во нејзиното училиште ја изведувала песната „Imagine” од Џон Ленон , па дури добила и награда за овој настап.

3. Името Дестинис Чајлд доаѓа од пасус од книгата на пророкот Исаија

Мајката на Бијонсе го предложила ова има кога името Дестини било зафатено.

Факти за Бијонсе кои сигурно не сте ги знаеле

4. Таа имала само една врска пред да го запознае Џеј Зи

Таа вели дека кога имала 13 години го имала своето прво момче до нејзините 17 години. Иако била многу млада и не живеела со нејзиното момче, таа секогаш била верна и позрела од останатите. Ова и било првото искуство со момчиња, а од тогаш таа била само со Џеј Зи.

Факти за Бијонсе кои сигурно не сте ги знаеле

5. Бијонсе има Гинисов рекорд

Кога ја објави бременоста, таа ја заработи титулата Гинисов рекорд за најмногу твитови (8.868) во секунда.

6. Таа e обожавател на еден британски супермодел

Бијонсе е обожавателка на Кејт Мос – британскиот супермодел.

Факти за Бијонсе кои сигурно не сте ги знаеле

7. Постои мува именувана по неа

Ова е чудно, но навистина постои!

Можеби ќе ве интересира и како изгледаат славните личности на нивните профили на Инстаграм, а како во реалниот живот?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар