7 преубави фризури што ќе бидат во тренд ова лето

7 преубави фризури што ќе бидат во тренд ова лето

Кога станува збор за фризурата во текот на летото, најважно е таа да е практична, лесна за стилизирање и да не се лепи на вратот и на лицето. Ако размислувате да ја промените фризурата, имајте на ум дека водечкиот тренд ова лето е максималниот контраст.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nikki_Makeup (@nikki_makeup) on

Оваа сезона во тренд е светла боја на косата и нагласен темен израсток, кој се комбинира со исто такви темни прамени низ косата. Кога станува збор за формите што се во тренд, најмодерни се подигнатата пунџа, косата што е малку навиткана по целата должина или истрижена настрана. Во продолжение погледнете како да ја стилизирате долгата коса во текот на летото, така што таа ќе остане да биде вашиот заштитен знак, додека фризурата што ќе ја носите ќе биде практична.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Founder/Hairstylist/DogMom (@jenatkinhair) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by justine marjan (@justinemarjan) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bobby Eliot (@bobbyeliot) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bobby Eliot (@bobbyeliot) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bobby Eliot (@bobbyeliot) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MARIE TEISSONNIERE🇫🇷 (@marie_teissonniere) on

Погледнете кои модели на очила за сонце во боја ќе бидат во тренд ова лето.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар