08 јуни 2020 | Кафе пауза

Како да го вклопите минибарот во вашиот ентериер?

Ако вашиот дом е често место за собирање и дружење, минибарот се наметнува како логично решение за подобро расположение.

Моден водич: Како да носите мини фустан во зрелоста, без да изгледате евтино?

Кој вели дека по 50-тите години мини фустаните се забранети? Ако ги следите овие правила, секогаш ќе изгледате феноменално.

Оваа фраза ќе ви помогне да ги натерате другите да го направат тоа што вие сакате

Постојат зборови и фрази кои може да ви помогнат да создадете можности таму каде што ги немало порано и да влијаете врз луѓето кога барате помош или кога донесуваат одлуки.

17 илустрации што покажуваат што значи да се биде мајка

Да се биде мајка е навистина голем предизвик, а овие илустрации ќе ве охрабрат и ќе ви покажат дека не сте сами во ова.

10 постапки што откриваат дека партнерот се грижи за вас

Кога ќе ги слушнете зборовите „те сакам“, лесно е да поверувате во нивната вредност. За жал, не секој човек што ги кажува овие зборови е искрен кога ги кажува.

Прекрасни фотографии кои ве носат на патување низ убавиот Исланд

Габор Наги е фотограф од Унгарија кој прави фотографии кои ги откриваат разновидните зелени нијанси и пејзажи на планетата Земја.

Тиквички со фета сирење: Лесен медитерански ручек или гарнир за месо

Овој рецепт е многу лесен и брз, а веруваме и дека ќе уживате во неговиот медитерански вкус.

Факти за Бијонсе кои сигурно не сте ги знаеле

Бијонсе e обожавателка на еден британски супермодел, има Гинисов рекорд и уште неколку факти кои сигурно не сте ги знаеле.