Прекрасни фотографии кои ве носат на патување низ убавиот Исланд

Прекрасни фотографии кои ве носат на патување низ убавиот Исланд

Габор Наги е фотограф од Унгарија кој прави фотографии кои ги откриваат разновидните зелени нијанси и пејзажи на планетата Земја. Во последните 4 години, тој го поминува летото во Исланд за да направи прекрасни фотографии од живописните бои на најоддалечените делови на земјата.

Погледнете ги овие прекрасни фотографии кои ве носат на патување низ убавиот Исланд.Прекрасни фотографии кои ве носат на патување низ убавиот Исланд

Прекрасни фотографии кои ве носат на патување низ убавиот Исланд

Прекрасни фотографии кои ве носат на патување низ убавиот Исланд

Прекрасни фотографии кои ве носат на патување низ убавиот Исланд

Прекрасни фотографии кои ве носат на патување низ убавиот Исланд

Прекрасни фотографии кои ве носат на патување низ убавиот Исланд

Прекрасни фотографии кои ве носат на патување низ убавиот Исланд

Прекрасни фотографии кои ве носат на патување низ убавиот Исланд

Погледнете ги и овие 12 фотографии што докажуваат дека природата е најголемото светско чудо.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар