10 постапки што откриваат дека партнерот се грижи за вас

10 постапки што откриваат дека партнерот се грижи за вас

Кога ќе ги слушнете зборовите „те сакам“, лесно е да поверувате во нивната вредност. За жал, не секој човек што ги кажува овие зборови е искрен кога ги кажува. Некои дури ќе ви кажат дека ве сакаат само за да можат да ве искористат или да ве злоупотребуваат. Факт е дека не можете да им верувате на зборовите на еден човек кога станува збор за покажувањето љубов.

10 постапки што откриваат дека партнерот се грижи за вас

Ако сакате да видите како мажите велат „те сакам“ и колку навистина партнерот се грижи за вас, погледнете ги неговите постапки. Следните 10 постапки се многу добри знаци што откриваат дека тој навистина се грижи за вас.

1. Колку често го менува своето однесување кога ќе му кажете дека ве вознемирува нешто што прави

Момчето што ве сака, ќе стори сè што може за да ве направи среќни.

Ако слушне дека нешто ве вознемирува, човекот што ве сака ќе се потруди да го поправи тоа. Ако го игнорира тоа што го кажувате, тоа значи дека вашата среќа не му е приоритет.

2. Неговата посветеност

Ако тој вели „те сакам“, но не ви е посветен, тоа значи дека всушност не ве сака. Ако партнерот постојано ви посветува внимание и ве покажува во јавност, тогаш дефинитивно ве сака.

3. Колку брзо одговара на вашите повици

Дури и ако ви каже дека ве сака, мажот кој е „премногу зафатен“ со денови или со часови за да ви испрати порака, веројатно не е многу заинтересиран за вас.

Кога сакате некого, не можете да дочекате да се слушнете. Истото важи и за мажите. И тие одвојуваат време за работите за кои се грижат.

4. Колку често ви помага во обврските

Човекот кој навистина ве сака, ќе ви помогне во повеќето необични задачи што ги правите, само затоа што знае дека тоа ќе ве направи среќни.

Ако тој никогаш не ги мие садовите или не ви помага во некои други домашни обврски, тоа значи дека ве зема здраво за готово.

5. Колку често сте интимни

Ако немате редовно секс, или уште полошо, ако треба да го молите за секс, тој не ве сака. Од друга страна, ако тој не може да ги држи рацете подалеку од вас, може да се каже дека ве сака.

6. Неговото гушкање

Еден од најчестите начини на кои луѓето покажуваат љубов е преку гушкањето. Тоа е интимен чин и е резервиран само за луѓето за кои навистина се грижите.

Ова особено важи за мажите затоа што тие честопати може да имаат проблем да ги покажат чувствата на овој начин. Тоа што е физички приврзан со вас, дури и кога не станува збор за секс, открива многу за неговите чувства кон вас.

7. Колку често ви кажува што мисли

Добар начин да процените колку сте блиски со партнерот е да видите колку работи ви открива или колку често разговара со вас.

Ако забележите дека тој не сака да ви го каже вистинското мислење, тоа не е добар знак. Меѓутоа, ако тој постојано зборува со вас, голема е веројатноста дека е вљубен во вас.

8. Колку често ви дава подароци без причина

Навистина е тешко да најдете партнер што ќе ве опсипува со подароци откако ќе поминете повеќе време заедно. Ако тој го прави тоа дури и по неколку години врска, тоа значи дека навистина ве сака.

9. Ако тој се залага за вас и за вашата врска

Ако партнерот навистина ве сака, нема да дозволи некој да ве вознемирува или да ве навредува, ниту пак, да дозволи некоја личност да направи нешто што претставува ризик за вашата врска.

Ако тој одбива да им постави граници на луѓето што ве вознемируваат, тој не ве сака доволно и не вреди да се трудите за него.

Од друга страна, ако забележите дека ве брани кога другите ве напаѓаат, тоа значи дека ве сака.

10. Тој е покрај вас кога работите не се одвиваат добро

Ако партнерот е покрај вас без разлика што се случува, тоа значи дека тој најверојатно е вистинскиот за вас.

Прочитајте кои 3 несомнени знаци откирваат дека тој се вљубува во вас.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар