Моден водич: Како да носите мини фустан во зрелоста, без да изгледате евтино?

Моден водич: Како да носите мини фустан во зрелоста, без да изгледате евтино?

Кој вели дека по 50-тите години мини фустаните се забранети? Ако ги следите овие правила, секогаш ќе изгледате феноменално. Стилистите се согласуваат за една работа, а тоа е дека ниту една жена не смее да си дозволи да изгледа вулгарно, но ако ја направите вистинската комбинација, секое парче облека е прифатливо. Кога станува збор за мини фустаните, тие се актуелни со децении и ќе бидат во тренд уште долго време. Еве како да ги комбинирате за да изгледате елегантно и женствено.

1. Ако се одлучите за фустан над колената, водете сметка да не е премногу отворен на врвот бидејќи длабокото деколте не е дозволено

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Inspi by loan (@inspi.by.loan) on

2. Изберете раскроени модели наместо тесни

Моден водич: Како да носите мини фустан во зрелоста, без да изгледате евтино?

3. Секогаш носете сако или кардиган за целата комбинација да изгледа избалансирано и софистицирано

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Персональный Стилист (@katya_stric_style) on

4. Наместо високи потпетици, изберете патики кои ќе ѝ додадат поопуштена нота на целата комбинација

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Inspi by loan (@inspi.by.loan) on

Прочитајте како да ги комбинирате широките панталони што ја истакнуваат женската силуета.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар