Банана шминка: Најновиот тренд во шминкањето

Банана шминка: Најновиот тренд во шминкањето

На профилите на Инстаграм оваа шминка стана многу популарна. Станува збор за така наречената банана шминка, односно жолта сенка за очи. Овој тренд го започнала уметницата Паз Сајкс која вели дека инспирација и бил карантинот.

Паз користи жолта сенка за очните капаци, малку маскара и молив за очи со кој направила пеги. Оваа шминка им се допаднала на многумина, кои започнале да ја испробуваат на себе. Ако сте расположените за малку експериментирање, еве еден добар предлог.

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Peace (@pazsykesmua) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Stephany Hr (@stephanyhr01) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Antea-Samantha | Makeup&Art (@samantha.art13) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de Eunice Jade♥️ (@_eunicejade) el

 

Ver esta publicación en Instagram

 

Una publicación compartida de MC Peñamora (@mcpeniamora) el

Можеби ќе ве интересира и која е идеалната шминка за дами со зелени очи.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар