Овој прекрасен италијански ресторан е идеална локација за летните вечери

Овој прекрасен италијански ресторан е идеална локација за летните вечери

Островот Капри е дестинација која мора да ја посетите барем еднаш во животот. Покрај живописните места за риболов, старата медитеранска култура и прекрасните заливи и плажи, добрата храна е исто така една од причините да се вљубите во ова место. Островот е полн со одлични ресторани, но овој ресторан навистина е магичен.

Ресторанот Да Паолино со години привлекува посетители од целиот свет поради својата медитеранска кујна и стогодишните лимонови дрвја кои ја украсуваат терасата. Семејството Де Мартино го води ова место повеќе од 50 години. Необичните лимони се причината зошто овој ресторан стана вистинска атракција. Замислете тиква, летна вечер полна со свежа морска храна и неодолива миризба на лимони.

Прочитајте и која е најубавата плажа во Европа за 2020 година.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар