Како да ги комбинирате широките панталони што ја истакнуваат женската силуета?

Високите температури ќе ве мотивираат да се фокусирате на широката и удобна летна гардероба. Удобни и женствени, широките панталони се покажаа како одличен избор во сите комбинации.

Како да ги комбинирате широките панталони што ја истакнуваат женската силуета?

Летото е идеален период да се одморите од тесните модели и да им дадете предност на моделите со висок струк и широки ногавици. Тие ќе ја нагласат половината, ќе ја истакнат женската силуета и во нив ќе изгледате елегантно.

Со елегантен крој и материјали како што се свила, памук и лен, ќе можете да направите формални, деловни и секојдневни комбинации. Во зависност од пригодата, можете да ги комбинирате со кратки блузи, маици, како и со рамни сандали, патики или високи потпетици. Ако ви недостасува инспирација како да ги комбинирате широките панталони, овие фотографии ќе ви помогнат во тоа.

Како да ги комбинирате широките панталони што ја истакнуваат женската силуета?

Како да ги комбинирате широките панталони што ја истакнуваат женската силуета?

Како да ги комбинирате широките панталони што ја истакнуваат женската силуета?

Како да ги комбинирате широките панталони што ја истакнуваат женската силуета?

Како да ги комбинирате широките панталони што ја истакнуваат женската силуета?

Како да ги комбинирате широките панталони што ја истакнуваат женската силуета?

Како да ги комбинирате широките панталони што ја истакнуваат женската силуета?

Како да ги комбинирате широките панталони што ја истакнуваат женската силуета?

Како да ги комбинирате широките панталони што ја истакнуваат женската силуета?

Како да ги комбинирате широките панталони што ја истакнуваат женската силуета?

Како да ги комбинирате широките панталони што ја истакнуваат женската силуета?

Како да ги комбинирате широките панталони што ја истакнуваат женската силуета?

Погледнете кои 8 модели на обувки ќе бидат во тренд оваа сезона.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар