Дали знаевте дека и фустаните можат да бидат вистински ремек-дела?

Дали знаевте дека и фустаните можат да бидат вистински ремек-дела?

Дизајнерката Sylvie Facon дизајнира преубави, шармантни креации со бајковити детали! Нејзината најнова креација е вистинско ремек-дело! Имено, дизајнерката преку разните техники на везење успешно доловила делче од преубав, романтичен пејзаж.

Дали знаевте дека и фустаните можат да бидат вистински ремек-дела?

За да го заврши фустанот ѝ биле потребни околу 190 часа прецизна работа. Но, откако ќе го погледнете подобро фустанот ќе сфатите зошто бил потребен толку многу труд за да биде сошиен. Секој детаљ на сликата совршено се вклопува со романтичната визија на дизајнерката, а фустанот е надополнет и со смарагдно-зелена наметка која уште повеќе ја истакнува неговата грациозност и елегантност. Преубав е, нели?

Дали знаевте дека и фустаните можат да бидат вистински ремек-дела?

Дали знаевте дека и фустаните можат да бидат вистински ремек-дела?

Дали знаевте дека и фустаните можат да бидат вистински ремек-дела?

Дали знаевте дека и фустаните можат да бидат вистински ремек-дела?

Дали знаевте дека и фустаните можат да бидат вистински ремек-дела?

Откако ја погледнавте оваа преубава креација, можеби ќе сакате да погледнете и како дел од најпознатите уметнички дела се претворени во прекрасни здолништа и фустани.

Извор: mymodernmet.com


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Вљубеничка во книжевноста, музеите и патувањата. Исто како и Борхес, рајот си го замислува како огромна библиотека.

Поврзани содржини

Остави коментар