Уметнички дела претворени во прекрасни здолништа и фустани

Уметнички дела претворени во прекрасни здолништа и фустани

Кој вели дека познатите уметнички дела се само за на ѕид? „Purple Fishbowl“, бутик во Индонезија, создава прекрасни модели инспирирани од најголемите уметнички ремек-дела низ историјата. Започнувајќи од познатата „Ѕвездена ноќ“ на Ван Гог, па сè до „Водени лилјани“ на Клод Моне, целиот бутик е како музеј кој можете да го носите на себе. Таму можете да најдете елегантни кошули, здолништа, па дури и фустани со овие уметнички дела. Совршени за сите оние кои се љубители на уметноста.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар