Кои се најдобрите хаштагови на Инстаграм за вашите патувања кои ќе ви донесат најмногу лајкови?

Можеби летото веќе е зад нас, но доколку досега не сте патувале наесен, добро е да знаете дека ова е едно од најмагичните периоди од годината. Затоа, не мислете се многу, јавете се на другарот или другарката што живее во странство, букирајте си авиобилет со време и уживајте во колоритот на Европа (или надвор од неа).

Кои се најдобрите хаштази на Инстаграм за вашите патувања кои ќе ви донесат најмногу лајкови?

Ако користите Инстаграм, тогаш дефинитивно ќе сакате да направите еден тон добри фотографии од вашите патувања. Најсигурен начин да добиете што е можно повеќе лајкови е да ги употребувате вистинските хаштагови, но проблемот е што за некои дестинации тие не се толку очигледни.

Така на пример, тие што шетаат низ Вашингтон веројатно ќе ги употребат #WashingtonDC или само #DC, но вистината е дека подобро би било да ги употребат #MyDCcool или #MadeinDC, но кој воопшто би можел да го знае ова?

За таа цел, е направена новата онлајн алатка т.н. „Tag“ со чија помош ќе имате неверојатен Инстаграм успех на вашето следно патување. Оваа апликација е направена од креаторите на „TripScout“ – мобилна апликација којашто овозможува практични тури наменети за некои од најпопуларните дестинации ширум светот. Со секое упатство, добивате листа од градови коишто морате да ги погледнете во текот на вашето патување, офлајн мапа за да избегнете трошоци за роаминг, како и листа со најинтересните места за позирање пред вашата камера.

Кои се најдобрите хаштази на Инстаграм за вашите патувања кои ќе ви донесат најмногу лајкови?

Алатката „Tag“ е сосема бесплатна и ви овозможува сè што ви е потребно за да го живеете вашиот најдобар инфлуенсерски сон на Инстаграм. Со вистинските хаштагови, лајковите ќе започнат да надоаѓаат, а постои ли некој што не го посакува тоа за своите фотки од патувања?

„Tag“ ви овозможува да ги пребарувате градовите ширум светот и да ги погледнете препорачаните хаштагови за избраната локација. Потоа, подеднакво едноставно како и правењето селфиња, вие можете да ги копирате и закачите сите препорачани хаштагови во вашиот пост. Тоа значи дека тешката работа е завршена за вас и ова е одлична заштита на време кога патувате и сакате да искусите што е можно повеќе нешта.

Хаштагови за фотки од неонските светла и облакодери во Њујорк Сити:

Кои се најдобрите хаштази на Инстаграм за вашите патувања кои ќе ви донесат најмногу лајкови?

1. #SeeYourCity
2. #NewYorkCityLife
3. #NewYorkExplored
4. #NYCPrimeShot
5. #NewYorkNewYork

Хаштагови за кога сте во Рим:

Кои се најдобрите хаштази на Инстаграм за вашите патувања кои ќе ви донесат најмногу лајкови?

6. #VisitRome
7. #Rome_It
8. #IG_Rome
9. #Italy_Vacations
10. #IG_FotoItaliane

За вашето романтично патување во Париз:

Кои се најдобрите хаштази на Инстаграм за вашите патувања кои ќе ви донесат најмногу лајкови?

11. #ThisIsParis
12. #MyLittleParis
13. #ParisCityVision
14. #ParisJeTaime
15. #Hello_France

За вашата тура низ Лондон:

Кои се најдобрите хаштази на Инстаграм за вашите патувања кои ќе ви донесат најмногу лајкови?

16. #VisitLondon
17. #LondonLife
18. #LondonEye
19. #London_Only
20. #LondonStreets

За вашето бегство во Рио:

Кои се најдобрите хаштази на Инстаграм за вашите патувања кои ќе ви донесат најмногу лајкови?

21. #VisitRio
22. #TravelRJ
23. #OficialRio
24. #RioILove
25. #RioBrazil

За кога се излежувате со Пина Колада на плажа во Мајами:

Кои се најдобрите хаштази на Инстаграм за вашите патувања кои ќе ви донесат најмногу лајкови?

26. #LoveFL
27. #VisitMiami
28. #MiamiLife
29. #Florida_GreatShots
30. #My_Mia_Miami

За вашето патување во Токио:

Кои се најдобрите хаштази на Инстаграм за вашите патувања кои ќе ви донесат најмногу лајкови?

31. #VisitTokyo
32. #PoweredByTokyo
33. #Love_BestJapan
34. #ILoveJapan
35. #BeautifulAsia

За фотките со театралните сини куполи во Санторини:

Кои се најдобрите хаштази на Инстаграм за вашите патувања кои ќе ви донесат најмногу лајкови?

36. #VisitGreece
37. #SantoriniSunset
38. #SantoriniSecrets
39. #Santorini_Lover
40. #SantoriniView

Разгледајте и кои се најдобрите патнички апликации за безгрижно патување.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар