шоу | Кафе пауза

Модното шоу на „Victoria’s Secret“

Погледнете на наредниве фотографии како изгледаа прекрасните девојки на модните писти во Лондон...

Што мислат мажите за изборите за мис?

Еден маж решил да седне сам да гледа и да се обиде да сфати што всушност се случува во светот на жените.
Датум: 15 јун 2014
, Автор:

Музичка изведба на австралијанското шоу „The Voice“ која ќе ви ги подигне сите влакненца на телото

Нејзиниот глас уште на првиот стих почнува да ги освојува членовите на жирито...
Датум: 17 мај 2014
, Автор:

Магионичарот Дарси Оук ја маѓепса цела сала на Британското шоу за таленти

Им ги спушти вилиците на сите во салата, па вие подобро потпрете се на раката пред да пуштите „play“.
Датум: 22 апр 2014
, Автор:

Кои кандидати влегоа во финалето на „X Factor Adria“?

Вчеравечер се одржа нова фаза од шоуто „X-Factor Adria“, наречено „Куќите на судиите“ во кои се претставија дванаесет учесници од кои поминаа само шест.

Како изгледаше вчерашното шоу на „Victoria’s Secret“?

Вчера се одржа големото шоу на „Victoria's Secret“ кое секоја година станува сè поголем спектакл. Блескаа скапоцени камења, летаа пердуви, музиката беше одлична, моделите фантастични.

Како се одбира која девојка ќе стане ангел на „Victoria’s Secret“?

Оние девојки кои најдобро ќе се покажат пред жирито ќе добијат шанса да бидат дел од шоуто, кое секоја година го привлекува вниманието на светската јавност.

Девојката која ги расплака судиите на „X Factor Adria“

Уште во првите неколку секунди откако таа запеа, очите на судиите и на сите во публиката веднаш се насолзија...

Вистината за видеото во кое девојката се самозапалува танцувајќи

Вистината е откриена во шоуто на Џими Кимел.
Датум: 11 сеп 2013
, Автор:

“The Voice” – едно поинакво талент шоу

Натпревар во кој гласовните способности се единствениот важен критериум...

Фонтаната на Дубаи – најголемата танцувачка фонтана во светот

Таа дневно одржува неколку шоуа на светски класици и песни од арапскиот свет. Поставена е во 2009 година, а може да уживате во нејзината претстава во неколку термини.