Музичка изведба на австралијанското шоу „The Voice“ која ќе ви ги подигне сите влакненца на телото

Музичка изведба на австралијанското шоу „The Voice“ која ќе ви ги подигне сите влакненца на телото

Студентката по музика Сејла Пејви ја пее песната „Scarborough Fair Canticle“ од Сајмон и Гарфангел. Погледнете ги само реакциите на жирито. Нејзиниот глас уште на првиот стих почнува да ги освојува членовите на жирито, а нејзината шармантна трема на моменти, само го прави овој музички настап уште посимпатичен. Уживајте!

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар