Домашен ликер од кафе

Ако имате малку слободно време, кое сакате да го потрошите продуктивно, ги сакате и кафето и алкохолот, ова ќе биде одличен проект за вас. Ќе го направите еднаш, а ќе ви трае подолго време.

Игра на неделата: Кафе продавница

Денеска ви ја нудиме можноста барем виртуелно да станете сопственик на една кафе продавница. Во неа вие ќе бидете креатори на рецептот, вие ќе ја одредувате цената...

Атоле

Атоле е традиционален мексикански пијалак кој локалното население во Мексико го пие преку целиот ден, иако најчесто се служи за време на појадокот. Одлична замена е за тешките и преблаги пудинзи од ќесичка.

Кафе-позадина за вашиот десктоп #18

Уживате кога утрото ќе ви започне со весник и топло кафе, убаво засладено, декорирано, со многу пена на врвот. Две коцки шеќер, тазе кафе во зрна и омилениот печатен медиум на вашето биро - тоа е сè што треба...
Датум: 31 јан 2011
, Автор:

Елегантен сервис за чај

Погледот веднаш паѓа на нозете кои се главна атракција на секој дел од керамичкиот сервис за чај. Тие имаат функција на рачки или лажички.

Совети за совршен маникир

Негувани раце и чисти средени нокти се последица од секојдневните ритуали кои жените ги прават. Ваквиот изглед е очекуван и делува лесен за постигнување, но потребни се време и вештини за да биде секогаш беспрекорен.

Тирамису

Тирамису или на италијански Tiramisù е еден од најпопуларните десерти во Италија. Ова е десерт кој е карактеристичен по тоа што има интензивен вкус на еспресо...

Храна која го убива сексуалниот нагон

Ако за вечера планирате салата со авокадо и морски плодови, еве што не смее да биде дел од љубовното мени:

Виенско топло чоколадо

Нема некој што не ужива во чоколадото. А ова чоколадо е за уште поголемо уживање - топло чоколадо. Толку едноставно и вкусно. Почестете ги пријателите со вакво, домашно топло чоколадо со виенски шмек.

Карамел-пуканки

Обвиткани со карамел и неверојатна златеста боја, овие карамел-пуканки сигурно ќе ви бидат одлични придружнички на следниот филм или тв серија која ќе ја гледате.

Шпанско кафе

Ова е кафето кое ви потребно за да ве загрее во ладните зимски денови кои претстојат.

Кафе-позадина за вашиот десктоп #6

Зрна кафе, коцки шеќер и темна позадина која ќе ви дозволи едноставно лоцирање на иконите - одличен контраст кој совршено ќе „легне“ на вашата десктоп позадина оваа недела.
Датум: 26 окт 2010
, Автор: