Што може да се користи како замена за шеќер во исхраната?

Секогаш кога во некој рецепт ќе видите дека треба да ставите шеќер, вие обидете се да го замените со некоја од овие алтернативи.

14 зла кои шеќерот му ги прави на вашето тело

Белиот рафиниран шеќер е сосема непотребен во вашата исхрана, но и покрај тоа го внесувате во телото затоа што е дел од некои многу вкусни слатки и други видови храна.

7-дневна детоксикација од шеќер

Да бидеме реални, време е вие и шеќерот да направите мала пауза.

Домашни бонбони кои ја отстрануваат болката од грлото

Успешно се справуваат со болката во грлото за неколку дена, а покрај возрасните, ќе ги обожаваат и децата
Датум: 30 сеп 2014
, Автор:

Чоколадни стапчиња од портокал

Дали знаете како да ја искористите кората од портокалот? Направете супер вкусни слатки од само две состојки!
Датум: 30 авг 2014
, Автор:

Пилинг за тело кој ја затегнува кожата и го сокрива целулитот

На сувата и испукана кожа ѝ е потребна соодветна нега, а таа се крие во само 4 состојки.
Датум: 28 мај 2014
, Автор:

Вкусни колачиња со кафе и чоколадо

Овие колачиња со кафе и чоколадо мора да ги пробате. Тие се одличен начин да ја задоволите вашата потреба за кофеин и чоколадо истовремено.
Датум: 10 авг 2013
, Автор:

Сникерс палачинки

Десерт на кој никој нема да му одолее...

Коски и черепи за послатко утринско кафенце

Шеќерчиња кои експресно ќе ве расонат. :)
Датум: 25 јун 2013
, Автор:

Храна поради која може да изгледате подебели одошто сте

Ова се четири главни предизвикувачи на подуеноста, кои секојдневно ви прават проблеми.

Колачиња со турско кафе

Овие слатки мали колачиња, кои воедно не се многу калорични, може да ги послужите како десерт после ручекот или како засладување на кафе муабетот со вашите пријатели.
Датум: 03 феб 2013
, Автор: