31 декември 2015 | Кафе пауза

Љубовта не постои насекаде: 20 алтернативни причини поради кои луѓето стапуваат во брак

„Никогаш не го сакав мојот сопруг. Се венчав со него само затоа што ми е страв да не умрам сама.“

Смешни фотографии со кондоми полни вода кои паѓаат врз главите на луѓе

Комерцијалниот фотограф Андреас Варо вели дека за него уметноста и хуморот се двете најважни нешта во животот.
Датум: 31 дек 2015

Сѐ уште сте сингл? Еве што не смеете да заборавите!

Секако дека ви посакуваме преголеми дози љубовна среќа, но овие 4 работи ви ги посакуваме уште повеќе...

По рецептот на нашите баби: Ванилици со џем од дуња

Вкусен десерт за секоја празнична трпеза.

10-те најдобри ТВ серии во 2015 година

Ова се најдобрите телевизиски остварувања за 2015-та година.

Тие не држат диети: 7-те тајни на витките луѓе

Откријте дел од триковите на луѓето кои никогаш не држеле диети, а отсекогаш успевале да одржуваат здрава телесна тежина без поголеми потешкотии...

Мал годишен хороскоп за 2016: Погледнете што ве очекува во новата година

Близнаците треба да ги искористат сите прилики коишто ќе им се пружат во 2016 година, додека пак Лавовите ќе напредуваат на сите полиња...

Ќе станете посилни од негативноста кога…

Дали се плашите да зачекорите во новиот ден и сѐ ви изгледа бесмислено? Сте се запрашале дали секој одговор мора да ви започнува со негација?
Датум: 31 дек 2015

Измијте ја косата со јаболков оцет: Резултатите ќе ве остават без зборови

Органскиот јаболков оцет е одличен за косата и кожата на главата.