25 април 2015 | Кафе пауза

10 причини зошто секогаш можете да се потпрете на Бик во хороскоп

Доколку сте Бик во хороскоп или пак, познавате некој во тој знак, тогаш со сигурност ќе препознаете некои од овие размислувања и однесувања...

Древни кинески мудрости: Оној кој ги победува сите е силен, но оној кој се победува себеси е семоќен

Погледнете дел од овие мудрости кои можат многу да ви помогнат во вашиот секојдневен живот.

Рецепт за домашни крем банани кој ќе ве врати во детството

Доколку почнете веднаш, во следните 45 минути ќе имате цела тава крем банани!

Луди фотографи кои би направиле сè за совршената фотографија

Понекогаш може да биде многу тешко да се погоди соодветниот агол или перспектива на една фотографија, но на овие луди фотографи тоа ни најмалку не им пречи.

Кого повеќе сакаш, мајка ти или татко ти?

Денешново општество се среќава со секаков вид стереотипизација за другоста. Сè она што потсетува на нешто друго веднаш треба да се етикетира според некој одреден шаблон.
Датум: 25 апр 2015

Љубовта на ТВ екраните: Што научивме од најубавите ТВ парови?

Паровите од тв сериите поминуваат низ разни случки но скоро во сите случаи тие завруваат заедно. Има многу работи што можеме да ги научиме од нив .

Ви здодеа стандардниот флерт? Почнете да флертувате како Дизни принцеза!

Може да се изненадите од некои мудрости за флертот што тие ги кријат под нивните тијари.