Ви здодеа стандардниот флерт? Почнете да флертувате како Дизни принцеза!

Ви здодеа стандардниот флерт? Почнете да флертувате како Дизни принцеза!

Дизни принцезите имаат лоша репутација кога станува збор за љубовните врски – сето тоа „дама во неволја клише“ не им прави некоја голема услуга. Но, може да се изненадите од некои мудрости за флертот што ги кријат под нивните тијари. Погледнете ги прекрасните, дрски хероини Ариел, Јасмин, Бела, Снежана, Покахонтас и други кои ви даваат совети за кралски третман во вашиот живот.

1. Излегувате на журка, а сте сингл? Направете селфи и секси стратегија како Ариел.

2-dosaden-vi-e-standardniot-flert-pochnete-da-flertuvate-kako-dizni-princeza-www.kafepauza.mk_

2. Ви треба излегување? Играјте на Бијонсе исто како што тоа би го правела Снежана.

3-dosaden-vi-e-standardniot-flert-pochnete-da-flertuvate-kako-dizni-princeza-www.kafepauza.mk_

3. Вашиот бивш сè уште се вртка околу вас? Замавнете му и игнорирајте го како Аурора.

4-dosaden-vi-e-standardniot-flert-pochnete-da-flertuvate-kako-dizni-princeza-www.kafepauza.mk_

4. Ако момчето со кое сте излегле минатата недела не ви се јавува, следете го советот од Елза.

5-dosaden-vi-e-standardniot-flert-pochnete-da-flertuvate-kako-dizni-princeza-www.kafepauza.mk_

5. Не сте сигурни дали е кретен? Проверете заедно со вашата мачка за да бидете сигурни на истиот начин како Јасмин.

6-dosaden-vi-e-standardniot-flert-pochnete-da-flertuvate-kako-dizni-princeza-www.kafepauza.mk_

6. Не можете да најдете зборови со кои ќе ги опишете вашиот презир? Погледнете го начинот на Тијана.

7-dosaden-vi-e-standardniot-flert-pochnete-da-flertuvate-kako-dizni-princeza-www.kafepauza.mk_

7. Исфрлете го досадниот додворувач низ врата исто како Бела.

8-dosaden-vi-e-standardniot-flert-pochnete-da-flertuvate-kako-dizni-princeza-www.kafepauza.mk_

8. Ако тој не е верен, кажете му збогум како Покахонтас.

9-dosaden-vi-e-standardniot-flert-pochnete-da-flertuvate-kako-dizni-princeza-www.kafepauza.mk_


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар