03 април 2015 | Кафе пауза

Тајни соби кои ви даваат чувство како да сте во филмовите 007

Секој од нас фантазира за скриени ходници, соби и врати во еден дел од домот, каде што ќе можеме да се повлечеме од светот кога имаме потреба за тоа.
Датум: 03 апр 2015

Партнерот не ви подарува доволно внимание? Еве како повторно да ве забележи!

Ви се чини дека вашиот партнер не е заинтересиран за вас како на почетокот на врската? Не се сеќавате кога последен пат помеѓу вас светеле искри, а веќе пробавте сè?
Датум: 03 апр 2015
, Автор:

Како да изгледате привлечно на профилната слика на Фејсбук?

Профилната слика на Фејсбук многу говори за личноста која стои зад профилот...

10 знаци дека сте апсолутен Овен во хороскоп

Еден од најважните знаци дека сте вистински Овен во хороскоп е дека сте родени помеѓу 21 март и 19 април. Другите се...

Што да направите кога сте обвинувани и засрамени?

Емоциите кои во тој момент владеат со нас носат некои импулсивни реакции кои не се добри за нас. Тогаш, што треба да направиме во таков момент?

Погледнете ги линиите на вашите дланки и откријте каков брак ве очекува

Фокусирајте се на делот од дланката кој е под малиот прст и откријте на колку години ќе стапите во брак, дали ќе бидете среќни во вашата врска како и дали можеби нешто прекрасно ве очекува во брзо време...

Филм: Дома (Home)

Филм за една вонземјанска раса која ќе ја окупира Земјата со цел да се скрие од своите смртоносни непријатели...

6 третмани за убавина кои се застрашувачко лоши за вас

Секој пат кога практикувате одредени третмани за убавина, вие се изложувате себе на сериозен ризик.

Капучино тест: Одберете кафе и откријте нешто повеќе за вас

Одберете го она капучино кое најмногу ве привлекува и откријте нешто повеќе за вашиот карактер...

Што може да се користи како замена за шеќер во исхраната?

Секогаш кога во некој рецепт ќе видите дека треба да ставите шеќер, вие обидете се да го замените со некоја од овие алтернативи.

8 совети кои ќе ви помогнат да го најдете вашиот личен стил

Потрагата по личниот стил може да биде напорна, да донесе безброј прашања и да нѐ збуни. Затоа ги подготвивме овие 8 совети кои ќе ве насочат на правилниот пат.
12