Едноставен домашен рецепт против стрии со магично дејство

Едноставен домашен рецепт против стрии со магично дејство

Ретки се среќниците кои немаат стрии. Овие грди линии на телото најчесто се појавуваат во пубертетот поради брзото растење, но многу често се и несакана последица од големото варирање на тежината, особено во периодот за време на бременоста. Па, доколку и вие имате стрии, тогаш ви препорачуваме да го пробате овој ефикасен домашен метод на отстранување.

Едноставен домашен рецепт против стрии со магично дејство

Потребни состојки:
  • 1 лажица шеќер
  • 1 лажица рицинусово или маслиново масло
  • ½ лимон, исцеден
  • 1 капсула витамин Е
Начин на подготовка:

Мешајте ги сите состојки сè додека не се соединат и потоа со кружни движења нанесете ги на местото каде што имате стрии. Најдобро е да ги триете со четка, бидејќи на тој начин ќе ја подобрите циркулациите на оние места од телото каде што стриите најчесто се појавуваат.

Повторувајте ја постапката секој ден, 2 до 3 минути. Смесата може да стои во фрижидер и до 3 недели. За подетални упатства погледнете го следново видео…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар