19 октомври 2015 | Кафе пауза

Направете ги овие активности навечер, па разбудете се свежи наутро

Верувале или не, од нашите вечерни активности зависи како ќе се чувствуваме наутро. Затоа придржувајте се до овие мали вечерни ритуали кои ќе ви овозможат свежи и здрави утра.

15 здодевни клишеа кои ќе ги слушнете после раскинување

Врската која мислевте дека ќе трае засекогаш, партнерот за кој мислевте дека е вистинскиот, животот кој го испланиравте – повеќе ги нема.

Вистината за белите влакна: Дали и вие ќе имате седа коса?

Неколку факти кои можат да ви покажат кога вашата коса ќе почне да обелува и дали можете некако да го спречите овој процес.

Совети од фризерите: 5 најдобри масла за секој тип коса!

Маслото за коса е омилен производ на сите фризери – и поради добра причина.

3-те најопасни хороскопски знаци: Тие се подли, злобни и неизмерно опсесивни

Погледнете за кои станува збор и откријте дали и вие сте паднале под нивното влијание...

7 типови храна кои влијаат лошо на вашиот дигестивен систем

Се чувствувате ли лошо после јадење? Еве зошто.

Ана Винтур: Ова се особините кои ги има идеалниот кандидат за работа во светот на модата

Многу тајни за работата на Ана Винтур во „Вог“ можевте да откриете во филмот „Ѓаволот носи Прада“...

Неверојатен нов тренд: Коса со боите на галаксиите

Што мислите, дали и вие би се осмелиле да го пробате овој тренд?

3 причини зошто единствената карактеристика која треба да ја барате кај жените е големо срце

Убавината доаѓа во различни големини и форми, но најубавиот квалитет кај секоја жена е големото срце.

Слатко или морничаво? Овие чанти во форма на мачки се огромен тренд во Јапонија

Морничаво реалистични плишани имитации кои се рачно боени со цел да изгледаат на овој начин.

Средновековен лек против инфекции: Манастирски природен антибиотик

Формулата потекнува уште од средновековна Европа и делува како антибиотик.
12