Слатко или морничаво? Овие чанти во форма на мачки се огромен тренд во Јапонија

Слатко или морничаво? Овие чанти во форма на мачки се огромен тренд во Јапонија

Овие чанти биле дизајнирани од страна на Пико, домаќинка која живее во Јапонија и обожава мачки. Поради очигледниот тежок начин на рачна подготовка, тие не се достапни за продажба во секое време, но кога се, нивната цена се движи околу неверојатни 600 евра. Пред да одлучите дали тие ви се допаѓаат или не, треба да знаете дека не станува збор за вистински мачки, туку за морничаво реалистични плишани имитации кои се рачно боени со цел да изгледаат на овој начин. Погледнете…

(1) Слатко или морничаво? Овие чанти во форма на мачки се огромен тренд во Јапонија


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар