21 септември 2015 | Кафе пауза

Ганвие: Неверојатно село изградено на средина од езерото Нокуе

Ганвие е голема населба изградена на езерото Нокуе кое се наоѓа еден час северно од градот Котоноу – најголемиот град на Република Бенин (западна Африка).

Тешки времиња: Како да им помогнете на луѓето кои се соочуваат со загуба?

Нема ништо потешко од губењeто на сакана личност и ниедно предупредување не е доволно за да се подготвиме за болката што следи.

Истакнувањето на атрибутите не е тешко: Овие бои ќе ви помогнат во тоа!

Изборот на гардеробата може да го истакне она најдоброто и да ги прекрие недостатоците, а освен кројот и моделот, тоа се однесува и на бојата.

10 начини на кои можете да најдете зен во секојдневниот хаос

Пгледнете ги следниве 10 брзи начини на кои можете да најдете спокој во секојдневниот хаос.

Не трудете се да сфатите: Овие нешта ќе ги разберат само русокосите

Русокосите се третираат како секс-бомби без мозок.

Бидете свои херои: 3 причини зошто жените не треба да очекуваат од мажите да ги спасат

Погледнете ги следниве 3 причини зошто дојде време конечно да се заземете за себе и да престанете да очекувате дека некој маж треба да ве спаси...

К’на – природна боја која ја негува косата!

К’ната е билна боја за коса, која кога е во цврст облик дава црвенкасто-портокалови тонови.

Што можете да научите од другите хороскопски знаци?

Па, погледнете што точно можат да ве научат другите хороскопски знаци за животот...

Неколку начини на кои можете да ја вратите традиционалната романса во вашиот љубовен живот

Погледнете ги следниве мали трикови од старите филмови кои можат да ви помогнат да ја вратите вистинската романса за време на вашиот љубовен состанок.

Митови за шеќерот во кои веднаш треба да престанете да верувате

Сигурно многупати сте прочитале дека консумирањето шеќер е штетно за здравјето. Но, постојат многу митови и невистини...
12