07 април 2015 | Кафе пауза

9 работи кои никој никогаш не ви ги кажал за шампоните

Сигурно сте слушнале многу теории и факти за миењето на косата и шампоните. Меѓутоа, пронајдовме 9 работи кои вашиот фризер ви ги нема кажано, а најверојатно и ги немате прочитано.
Датум: 07 апр 2015
, Автор:

4 чекори со чија помош можете засекогаш да се ослободите од секојдневните опсесии

Доколку одвреме-навреме ве напаѓаат вакви мисли, вие можете да влијаете врз нив и да ги спречите да прераснат во нешто поголемо и посериозно.

Мудроста во сомнежот и поставувањето прашања низ 20 цитати

Сомневањето во работите и поставувањето прашања во врска со сè и сешто е една од суштинските работи кои ја извлекуваат мудроста од секојдневието.

5 типови луѓе кои мислат дека се хранат здраво, но грешат

Многу информации поврзани со нутриционизмот ни се лесно достапни во денешно време и самите можеме да одлучиме што е добро за нас, а што не е.

5 начини на кои можете да го искористите шеќерот во чистењето на вашиот дом

Погледнете ги следниве начини на кои можете да го „заблажите“ вашето чистење на домот...

12 интересни карактеристики на вашиот хороскопски знак кои досега не сте ги знаеле

Дали знаевте дека вашиот знак може да ви каже како би изгледала вашата опашка кога би биле сирена или пак, зошто би биле лош сојузник доколку сте дел од „Игри на гладните“?

16 причини поради кои другарствата од средно остануваат за цел живот

Кога некој ќе спомне другари од средно, реакцијата на секој повозрасен соговорник е дека тие другарства траат цел живот поради овие причини.

10 работи кои креативните луѓе ги прават различно, а не ни забележуваат

За креативните луѓе не постојат зборовите погрешно, лошо или гадно, туку само уникатни начини на изразување на секоја индивидуа.

20 видови момци кои тотално вредат за вашето време

Доколку сте во врска, или пак само се состанувате со некој, тогаш обидете се да откриете дали и вашиот партнер е еден од оние момци кои навистина заслужуваат шанса од вас.

Без кофеин, црно, со млеко или со многу шеќер: Што вели вашето омилено кафе за вас?

Секој има свои утрински кафе ритуали и токму според нив можете многу да дознаете за нечиј карактер.

Доколку одговорите точно на овие 5 прашања, вие сте генијалец!

Доколку сакате да откриете дали сте генијалец, доволно е да одговорите на овие неколку прашања.

Работи кои можете да ги купите на старо за да заштедите пари

И предметите кои некој веќе ги употребувал можат да бидат употребливи уште долго време, а се наоѓаат за многу пониска цена.
12