Портокалово кафе

Кафе со деликатен вкус на портокал кое освојува…

Портокалово кафеЗа 4 лица потребни се:

  • 1/2 л сварено филтер кафе
  • 8 коцки шеќер
  • 1 портокал
  • 125 мл слатка павлака

Подготовка: Исечете го портокалот на два дела. Капнете по неколку капки сок од портокал на коцките шеќер. По две коцки ставете во секоја чаша. Наполнете ја чашата со кафе, а од горе ставете малку изматена слатка павлака. Декорирајте со кора од портокал.

За авторот

Поврзани содржини

Остави коментар