Овошјето и зеленчукот со црвена боја се вистински чувари на вашето здравје

Се покажало дека храната не се вреднува само по витамините што ги содржи, туку и по нејзината боја.

Топ 5 нијанси на кармин кои ќе ги обожавате оваа есен

Многу шминкери ќе ви кажат дека ефективниот кармин е доволен.

Истакнувањето на атрибутите не е тешко: Овие бои ќе ви помогнат во тоа!

Изборот на гардеробата може да го истакне она најдоброто и да ги прекрие недостатоците, а освен кројот и моделот, тоа се однесува и на бојата.

Моќта на боите: Како боите влијаат врз расположението?

Боите имаат моќ да го променат вашето расположние. Еве како.

Хит за оваа есен: Нокти во боја на вино

Откако оваа боја завладеа помеѓу познатите, пополека се качува и на врвот на најбараните бои на лакови за нокти.
Датум: 25 ное 2014
, Автор:

8 интересни факти за флертот

Флертот е уметност. Ако не верувате, продолжете со читање.
Датум: 26 јул 2014
, Автор:

Црвена земја на чудата

Фотографот Шон Линч го претвора хималајскиот масив Анапурна во Непал, во вистинска црвена, магична земја на чудата. Неговите фотографии се повеќе бајковити, отколку реални.

4 бои кои го подигнуваат сексапилот кај жените

Некои бои навистина можат да го нагласат најдоброто кај секоја жена, без разлика на нивниот тен или боја на коса.

Одлични празнични комбинации со топли бои

Оваа сезона, во текот на новогодишните и божиќните празници, полн погодок е комбинацијата на темноцрвена и песочно-кафеава боја.
Датум: 16 дек 2013
, Автор:

Тробоен есенско-зимски маникир

За да бидете во склад со природата околу вас, направете едноставен, но многу ефектен есенски маникир, кој можете да го практикувате низ целата сезона есен/зима со мали промени во изборот на боите.
Датум: 26 ное 2013
, Автор:

Совршени сочни црвени усни во боја на цреша

Овој сладок изглед е инспириран од сјајните цреши, црвените јаболка и сочните калинки, а неодамна стана хит на модните писти. Ова е варијанта на стандардните црвени усни, кои во овој случај добиваат мек сјаен финиш.
Датум: 21 јул 2013
, Автор:

Сензуални црвени усни во цветен облик

Психотрија Елата, познато под името „усни на проститутка“ или „растението со жешки усни“, е цвеќе со интензивна црвена боја, кое личи на сензуални женски усни.