24 август 2015 | Кафе пауза

8 знаци дека сте поинтелигентни од останатите

Што го прави некого паметен? Научниците веќе со години се обидуваат да стигнат до одговорот на ова прашање.

Моќта на боите: Како боите влијаат врз расположението?

Боите имаат моќ да го променат вашето расположние. Еве како.

Преживеавте неверство? Еве што треба сега да направите!

Многу жени се обвинуваат себеси, размислуваат што би можеле да направат поинаку, зошто воопшто тоа се случило, но и ја мразат личноста со која партнерот ги изневерил.

8 грешки во резимето кои треба да ги избегнувате ако сакате да ја добиете посакуваната работна позиција

Сигурно ви се слошува кога ќе се сетите дека треба да пишувате резиме. Без грижа, овие 8 совети и грешки на кои треба да внимавате ќе ви помогнат во тоа.

Овој старец без сомнение има подобар моден стил од вашиот

Модата е нешто што се менува со време, но одредени модни парчиња се безвремени.

Лек запишан во Библијата, стар 3.500 години: Моќен чај кој го обновува имунитетот

Едноставен рецепт кој ќе ви помогне да го подобрите вашиот имунитет.

Не плашете се! Овие работи не се менуваат откако ќе ја изгубите невиноста

Кога една девојка ќе ја изгуби својата невиност се јавуваат разни грижи - како ќе ја гледа друштвото, дали нејзиното мислење за себе ќе се промени...

Според тајниот рецепт на баба: Највкусниот домашен ајвар кој некогаш сте го пробале

Домашниот ајвар е омилената зимница во сечиј дом, па токму затоа овој проверен рецепт без сомнение ќе ве израдува

Што му предизвикува стрес на секој од хороскопските знаци и како тие се справуваат со него?

Стресот е проблем со кој се соочува секој човек. Еве што го предизвикува и како секој хороскопски знак се справува со него.
12