Ова куче се заглавило во грмушка, но продолжило да се однесува како сè да е во ред

Секој би можел да се заглави во грмушка, се согласувате? Но, кога тоа му се случило на ова куче, тоа сепак успеало да ја задржи својата неодолива насмевка, правејќи бесценет израз на своето лице. Доколку подобро ги погледнете фотографиите, сигурно ќе можете да ги прочитате неговите мисли кои претпоставуваме дека звучат отприлика вака:

„Ништо еве, си седам во грмушкава…“

(1) Ова куче се заглавило во грмушка, но продолжило да се однесува како сè да е во ред

„Јас заглавен? Нема шанси!“

(2) Ова куче се заглавило во грмушка, но продолжило да се однесува како сè да е во ред

„Ве молам помогнете ми да излезам.“

(3) Ова куче се заглавило во грмушка, но продолжило да се однесува како сè да е во ред


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар