Овој старец без сомнение има подобар моден стил од вашиот

Овој старец без сомнение има подобар моден стил од вашиот

Модата е нешто што се менува со време, но одредени модни парчиња се безвремени. Како пример може да ни послужи овој постар џентлемен, Гунтер Крабенхофт, кој неодамна бил фотографиран во Берлин. И покрај тоа што на Интернет можете да прочитате дека има 104 години, тој тврди дека станува збор за недоразбирање и дека неговите години се дуплирани. Според различни извори, неговата возраст е помеѓу 68 и 70 години, но во моментов тоа не е воопшто важно. Факт е дека модерните хипстери можат да научат голем број лекции од него.

(1) Овој старец без сомнение има подобар моден стил од вашиот

„Сметам дека се облекувам прилично нормално“, вели тој. „Отсекогаш сум се облекувал вака. Кога одев на работа, кога одев на вежбање. Сакам да се гледам себеси со среќа. Тоа исто така е и одраз на мојата внатрешност.“


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар